Lëkundje tërmeti në kufirin Kosovë-Serbi, ja sa ishte magnituda

Lëkundje tërmeti në kufirin Kosovë-Serbi, ja sa ishte magnituda

08:31, 02/08/2021
A+ Aa A-

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në Kosovë. Tërmeti u regjistrua rreth orës 21:07, me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter, në kufirin Kosovë- Serbi-Maqedoni e Veriut.

Sipas European-Mediterranean Seismological Centre, epiqendra e tërmetit ka qenë 27 kilomtra në veriperëndim të Shkupit.

Duke iu referuar EMSC-së, tërmeti ishte në thellësi 2 kilometra dhe është ndier po ashtu 12 km në afërsi të Vitisë. Përveç Vitisë është raportuar se lëkundjet janë ndjerë edhe në disa qytete tjera të Kosovës.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco