Lajmi i fundit

VIDEO/ Holanda dyfishon rezultatin ndaj Austrisë

Me thikë në dorë tenton të grabisë të renë që sapo kishte tërhequr lek nga bankomati

Me thikë në dorë tenton të grabisë të renë që sapo kishte tërhequr lek nga bankomati

16:20, 09/05/2021
A+ Aa A-

E kishte ndjekur dhe kur një grua e re, ka tërhequr paratë nga bankomati, ai kishte nxjerrë thikën duke e kërcënuar për ti marrë paratë.

Ngjarja ka ndodhur në Sarandë dhe autor i kësaj grabitje të dështuar është Jordo (Leonard) Kumaraku.

Sipas Policisë së Sarandës Kumaraku ka tentuar që t’ja marrë paratë një 34-vjeçareje, në kohën që kjo e fundit po tërhiqte të hollat në bankomat.

Pas marrjes së njoftimit, kanë identifikuar dhe arrestuar autorin e dyshuar të grabitjes.

Njoftimi i policisë së Sarandës:

Tentoi t’i vidhte nën kërcënimin e thikës, një shumë parash një 34-vjeçareje, Policia identifikon dhe arreston autorin e dyshuar.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Sarandë, pas marrjes së njoftimit se në lagjen nr.1, Sarandë, pranë bankomatit të një banke, një shtetas nën kërcënimin e një mjeti të mprehtë (thikë), kishte tentuar t’i vidhte një shumë parash  shtetases A. N., 34 vjeçe, kanë organizuar punën për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Si rezultat i veprimeve të shpejta hetimore dhe profesionale, Policia bëri të mundur identifikimin, kapjen dhe arrestimin e autorit të dyshuar, shtetasit J. (L). K., 44 vjeç, banues në Livadhja.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprën penale ‘Vjedhje me dhunë’, mbetur në tentativë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco