Tentoi ti jepte policit 20 mijë lekë, prangoset ulqinaku në Lezhë

Tentoi ti jepte policit 20 mijë lekë, prangoset ulqinaku në Lezhë

14:05, 22/11/2019

Eshte arrestuar në flagrancë drejtuesi i automjetit, shtetasi A. M., 28 vjeç, banues në Ulqin, i cili i ofroi ryshfet punonjësit të Policisë Rrugore, me qëllim shmangien e masës administrative.

Ja njoftimi i plotë i Policisë:

Policia Rrugore e Lezhës godet një tjetër rast të mitëdhënies.

Arrestohet në flagrancë drejtuesi i automjetit, shtetasi A. M., 28 vjeç, banues në Ulqin, i cili i ofroi ryshfet punonjësit të Policisë Rrugore, me qëllim shmangien e masës administrative.

Ky shtetas, në aksin rrugor Mamurras - Lezhë, ka shkelur rregullat e qarkullimit rrugor duke drejtuar mjetin e tij tej normave të lejuara të shpejtësisë, konstatuar nga agjenti verifikues me radar dhe gjatë momentit të ndalimit i ka ofruar punonjësit të Policisë Rrugore së bashku me dokumentacionin një kartëmonedhë të prerjes 2 000 lekë, me qëllim shmangien e masës administrative.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, në ngarkim të shtetasit të lartpërmendur, për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funksione publike”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco