FOTO/ Aksident i frikshëm, makina përfundon në karburant, humb jetën një person

FOTO/ Aksident i frikshëm, makina përfundon në karburant, humb jetën një person

15:44, 15/11/2019

Një aksident i rëndë ka ndodhur në fshatin Lluzhan të Podujevës. Nga ky aksident ku janë përfshirë dy automjete, si pasojë ka mbetur i vdekur një person, derisa dy të tjerë janë plagosur, raporton Express.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Bajram Krasniqi ka thënë se personat e lënduar janë dërguar për trajtim në Qendrën Klinike dhe Universitare të Kosovës.

“Është njoftuar edhe emergjenca dhe njësia e zjarrfikësve. Njësitë në vendin e ngjarjes kanë njoftuar, se mjeku në vendngjarje ka konstatuar se një person ka ndërruar jetë. Dy persona tjerë të lënduar janë dërguar në QKUK-Prishtinë. Në aksident janë të përfshira dy automjete.”

ImageImageImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco