FOTO/ Tërmetit nuk i shpëton as Kryesia e Kuvendit, plasariten muret

FOTO/ Tërmetit nuk i shpëton as Kryesia e Kuvendit, plasariten muret

16:18, 22/09/2019

Një ditë pas tërmetit të fuqishëm, i cili tronditi Shqipërinë, vijon të raportohen dëme rtë shumta materiale në banesa dhe biznese.

Por larg pasojave të lëkundjeve sizmike nuk kanë qenë as institucionet shtetërore. Një prej tyre është edhe Kryesia e Kuvendit, një prej godinave embematike në kryeqytet.

Siç shihet në fotot e mëposhtme, në shumë pjesë të godionës ka plasaritje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco