VIDEO/  Flasin famijarët e Emrah Shabës pas arrestimit: Erdhën si serbë, na terrorizuan më keq se ne 1946....

VIDEO/ Flasin famijarët e Emrah Shabës pas arrestimit: Erdhën si serbë, na terrorizuan më keq se ne 1946....

11:27, 01/07/2019

Kanë reaguar familjarët e Emrah Shabës, personi i cili u arrestua mëngjesin e sotme në qytetin e Shkodrës me preteksin se penagoi 7 qendra votimi në Postribë.

Ata janë shprehur se policia ka mësyrë me forcë në shtëpinë e tyre duke i terrorizuar që në orët e para të mëngjesit  dhe ka dhunuar një prej pjestarëve të fmiljeve.

“Erdhën si serb, si terrorist në orën 5 të mëngjesit. Dhunuan gra dhe të sëmurë. Më pas shan Edi Ramën duke e quajtur zog kurve dhe më të keq se Enver Hoxha.”– tha njëri prej familjarëve.

Image

Ndërkohë që gjyshi, Osman Shabaj është shprehur i terrorizuar parakamerave ku ka pohuar se e gjithë mësymja e policisë nuk ka qënë apak normale.

Edhe pse familjarët janë munduar të ndalin aksionin e policisë, ata nuk kanë mundur dot. Ndërkohë që në videon e intervistër Osman Shba ka treguar para kamerave, edhe një prej femrave të dëmtuara nga policiët. Ajo është Jetmira Shaba nëna e të arrestuarit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco