Arrestohet zjarrfikësi në Tiranë, akuza e rëndë: Torturë ndaj fëmijëve dhe gruas

Arrestohet zjarrfikësi në Tiranë, akuza e rëndë: Torturë ndaj fëmijëve dhe gruas

10:00, 23/02/2019

Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave njoftoi se arrestoi në flagrancë Inspektorin e PMNZSH në Tiranë, L.H, për veprat penale të "Torturës" dhe "Dhunës në familje".

 Arrestimi i zjarrfiksit u krye pasi në mënyrë sistematike, ai dyshohet se ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve.

Familjarët lajmëruan në numrin e Emergjencave 112 për akte dhune dhe më pas Inspektori u shoqërua dhe u arrestua nga SHÇBA.

Për të dëmtuarit janë lëshuar urdhrat e mbrojtjes. Materialet proceduriale iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco