Përleshje në burg, katër të burgosur tentojnë arratisjen

Përleshje në burg, katër të burgosur tentojnë arratisjen

08:01, 28/11/2018

Tentohet aratisja nga burgu në Solliciano, Firence, nga katër rumunë të burgosur, protagonistë të një përleshjeje me të burgosur shqiptarë, ditët e fundit.

Sekretari i Përgjithshëm Rajonal i Drejtorisë së Burgjeve, Eleuterio Grieco, tha se ‘duhet të pranojmë profesionalizimin e Policisë së Burgut, që ka penguar dhe ka kapur një arratisje thuajse të sigurt, pasi autorët kishin gërryer shtyllat e betonit me mjete rrethanore.

Solliciano ka nevojë për ndërhyrje urgjente dhe masa në kushtet e sigurisë dhe kushtet e jetesës, të denja për një vend të civilizuar”, tha ai./SYRI.NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco