VIDEO/ Dalin pamjet e para të gjimnazistëve që u aksidentuan, ja nga ishin ata

VIDEO/ Dalin pamjet e para të gjimnazistëve që u aksidentuan, ja nga ishin ata

17:21, 16/11/2018

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Qafë Thanës, në aksin Pogradec – Përrenjas. Një autobus me gjimnazistë nga Roskoveci është përmbysur duke rënë afër greminës e për pasojë kanë pësuar lëndime e janë plagosur disa prej tyre.

Ndërkohë një prej personave që ndodhej pranë autobusit ka njoftuar policinë e Pogradecit dhe të Përrenjasit por asnjë prej komisariateve nuk e ka marrë përsipër duke ia lënë përgjegjësinë palës tjetër.

Sipas telefonuesit vetëm një ambulancë ka shkuar në vendin e aksidentit, ndërkohë që kanë qenë rreth 17 persona të plagosur apo me lëndime.

Ndërkohë dalin edhe pamjet e para të gjimnazistëve, pas aksidentit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Gent16/11/2018 17:33

Ne fakt me shume mundesi duhet te jete kopetence e Struges , Policia qe duam

Shto koment

Denonco