Superliga e Kosovës/ Ballkani bind ndaj Malishevës dhe mban kreun

17:52, 09/05/2024
A+ Aa A-

Këtë të e enjte u zhvilluan ndeshjet e javës së 33-të të Superligës së Kosovës.

Ballkani bind ndaj Malishevës në transfertë dhe vazhdon misionin për të siguruar sërish titullin kampion.

Takimi i javës së 33-të u mbyll me rezultatin 0-2, me ndeshjen që u vendos nga golat e Jashanicës në minutën e 31’ dhe të Karricës në minutën e 90’.

Pas kësaj jave Malisheva renditet në vend të katërt me 53 pikë, teksa Ballkani kryeson me 69 pikë.

Gjilani-Llapi u ndanë me barazimin 1-1, ku për vendasit realizoi Jarovic në minutën e 46’, teksa për miqtë shënoi Hyseni në minutën e 54’.

Pas kësaj përballjeje, Gjilani renditet në vend të tetë me 36 pikë, teksa Llapi në vend të dytë me 65 pikë.

Drita merr tri pikët në fitoren 1-2 në transfertën e Prishtinës. Rrugën drejt rrjetës për vendasit e gjeti Islami në minutën e 39, teksa për miqtë shënoi Krasniqi me penallti në minutën e 27’, ndërsa realizoi sërish po ai në minutën e 56’.

Pas javës së 33-të Prishtina renditet në vend të pestë me 46 pikë, teksa Drita në vend të retë me 65 pikë.

Feronikeli triumfon me rezultatin 4-1 ndaj Lirisë, në një ndeshje e cila u dominua nga vendasit.

Golat për skuadrën pritëse i shënuan Musa në minutën e 15’, Bruqi në të 36’, Tarasco 65’ dhe Shillova 76’. Ndërsa për miqtë rrugën drejt rrjetës e gjeti vetëm Gjumsi në minutën e 89’.

Pas kësaj përballjeje, Feronikeli ngjitet në vend të shtatë me 37 pikë, teksa Liria vuan në vend të fundit me 14 pikë.