Muller, vendos një tjetër rekord me Bayernin

Muller, vendos një tjetër rekord me Bayernin

08:01, 19/05/2024
A+ Aa A-

Thomas Muller është tashmë në historinë e Bayernit të Mynihut, por nga dje ai me të drejtë bëhet një legjendë e klubit.

Sulmuesi gjerman i është bashkuar portierit Sepp Maier në renditjen e lojtarëve me më shumë paraqitje në Bundesligë: 473, e fundit sot në humbjen ndaj Hoffenheim në ndeshjen e javës së 34-t dhe të fundit të kampionatit.

Muller, 34 vjeç, ka luajtur për Bayernin që nga viti 2009 dhe këtë sezon ka shënuar 7 gola dhe 11 asistime në të gjitha ndeshjet.

Në pesëmbëdhjetë vjet ai ka luajtur 707 ndeshje, me 242 gola dhe 268 pasime vendimtare, duke fituar 12 tituj kombëtarë, 2 Liga të Kampionëve, 2 Kupa të Botës për Klube, 2 Superkupa Evropiane, 6 Kupa të Gjermanisë dhe 8 Superkupa të Gjermanisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco