Renditja e Superligës së Kosovës pas dy ndeshjeve të zhvilluara sot

Renditja e Superligës së Kosovës pas dy ndeshjeve të zhvilluara sot

16:47, 23/11/2021
A+ Aa A-

Kanë përfunduar dy ndeshjet e xhiros së 15-të në Superligë të zhvilluara këtë të martë.

Skuadra e Prishtinës e ka mposhtur Feronikelin me rezultat 2-0, kurse Dukagjini dhe Ulpiana i kanë ndarë pikët, pasi kanë luajtur baras 1-1.

Pas këtyre dy ndeshjeve ka ndryshuar edhe renditja në Superligë.

Me fitoren e realizuar ndaj Feronikelit, Prishtina ka kaluar në pozitën e pestë me 21 pikë, kurse Nikli mbetet i fundit me 10-të sosh.

Dukagjini mbetet i teti me 16 pikë, ndërsa Ulpiana pozicionohet e shtata me 17 sosh.

Më poshtë keni renditjen e elitës së futbollit kosovar pas dy ndeshjeve të zhvilluara këtë të martë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco