Enrique: Duhet të fitojmë me Kosovën, mënyra më e mirë për ta vënë Suedinë nën presion

Enrique: Duhet të fitojmë me Kosovën, mënyra më e mirë për ta vënë Suedinë nën presion

12:18, 08/09/2021
A+ Aa A-

 Trajneri i Spanjës Luis Enrique i bëri thirrje skuadrës së tij që të grumbullojë presionin ndaj rivalit të Grupit B, Suedisë, duke mposhtur Kosovën të kërkonte, ndërsa gara për të siguruar një vend automatik në Kupën e Botës 2022 po nxehet.

Spanja kryeson renditjen me 10 pikë nga pesë ndeshje, një pikë para Suedisë që ka dy ndeshje në dorë.

Fituesit e secilit prej 10 grupeve kualifikohen drejtpërdrejt në finalet në Katar, ndërsa ekipet e vendosura në vendin e dytë kalojnë në playoff.

Suedezët morën kontrollin e grupit kur dënuan Spanjën në humbjen e parë kualifikuese të Kupës së Botës në 28 vjet javën e kaluar, dhe Luis Enrique tha se ishte në dorën e tij për ta vënë atë nën presion

"Ne duhet të përpiqemi të largohemi nga gjithçka dhe të përqëndrohemi vetëm në gjërat që mund t'i kontrollojmë," tha ai në një konferencë shtypi.

"Objektivi ynë është të fitojmë ndeshjen (kundër Kosovës), dhe mënyra më e mirë për ta vënë Suedinë nën presion është duke fituar".

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco