Presidenti i klubit shqiptar konfirmon: Dy lojtarë me Koronavirus, njëri në gjendje të rëndë

Presidenti i klubit shqiptar konfirmon: Dy lojtarë me Koronavirus, njëri në gjendje të rëndë

12:46, 07/07/2020

ËshtĂ« tronditur klubi i VushtrrisĂ«, ku dy lojtarĂ« kanĂ« shfaqur simptoma tĂ« Koronavirusit dhe kanĂ« ngjallur ankth te pjesa tjetĂ«r e skuadrĂ«s.

Sipas presidentit të klubit, Bajrush Kajtazi, dy lojtarët që kanë shfaqur simptoma janë zbuluar pas ndeshjes me Flamurtarin dhe për këtë arsye paniku është shumë i madh.

Gjithashtu ai është shprehur se 2 lojtarët janë izoluar, por shton se njëri prej tyre është në gjendje të rëndë.

“Dy futbollistĂ« janĂ« me simptoma tĂ« “Covid-19”, pĂ«r tĂ« dy e kemi mĂ«suar kĂ«tĂ« pas ndeshjes sĂ« fundit me KF Flamurtarin. PĂ«r momentin ata janĂ« tĂ« izoluar, por ne e kemi kuptuar vetĂ«m pas ndeshjes, madje njĂ«ri prej tyre Ă«shtĂ« nĂ« gjendje tĂ« rĂ«ndĂ«.

DitĂ«ve nĂ« vijim pritet tĂ« testohen, por Federata e Futbollit tĂ« KosovĂ«s duhet tĂ« marrĂ« masa dhe tĂ« testohemi tĂ« gjithĂ«, sĂ« bashku me dy klubet qĂ« jemi pĂ«rballur dy xhirot e fundit, qĂ« janĂ« KF Ballkani dhe KF Flamurtari”, u shpreh Kajtazi pĂ«r “Insport”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco