Klubi i Bundesligës shfaq interes për Vedat Muriqin

Klubi i Bundesligës shfaq interes për Vedat Muriqin

11:49, 18/02/2020

Emri i Vedat Muriqit nuk shuhet asnjëherë edhe kur nuk është kohë merkatoje.

Gjiganti i sulmit të Fenerbahçes po shkëlqen në Turqi falë golave të realizuar, teksa mbetet i preferuar i shumë klubeve në kampionatet më të rëndësishme europianë.

Tashmë, dihen ofertat për 25-vjeçarin nga Premier League, mirëpo së fundmi është shtuar edhe Bundesliga.

Eintraht Frankurt është vënë në lëvizje për futbollistin e Përfaqësueses së Kosovës dhe e sheh si një alternativë për sezonin e ardhshëm.

Kështu, Muriqi ka edhe një tjetër destinacion cilësor në listën e tij.

Megjithatë, sulmuesi duket se preferon Anglinë aty ku Leicester apo Brighton kanë shprehur interesimin, pa harruar edhe Tottenham.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco