Florent Hadërgjonaj kalon nga Anglia në kampionatin turk

Florent Hadërgjonaj kalon nga Anglia në kampionatin turk

16:24, 31/01/2020

Florent Hadërgjonaj ka ndryshuar ekip, teksa ka vendosur të vazhdojë karrierën e tij në kampionatin turk te Kasimpasa.

Mbrojtësi i djathtë është larguar nga anglezët e Hudersfield dhe është huazuar te skuadra turke.

Hadërgjonaj ka qenë titullar në shumicën e ndeshjeve me ekipin e tij, por tashmë ka vendosur të kalojë në huazim deri në fund të sezonit te skuadra e Kasimpasa.

Te këta të fundit 25-vjeçari pritet të jetë një titullar i padiskutueshëm dhe shpreson të tregojë paraqitje shumë të mira dhe të ndihmojë ekipin e tij në realizimin e objektivave.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco