VIDEO/ Sulmuesi shqiptar shënon dopietë, ja golat

VIDEO/ Sulmuesi shqiptar shënon dopietë, ja golat

16:00, 10/03/2019

Vedat Muriqi ka shënuar dy gola me ekipin e Rizesporit.

Sulmuesi i ekipit kombëtar të Kosovës shënoi nga afërsia në minutën e 22-të, duke i dhënë epërsinë 1:0 Rizesporit.

Ndërsa golin e dytë sulmuesi i ekipit kombëtar të Kosovës shënoi nga penalltia në minutën e 65-të, duke e trefishuar epërsinë e Rizesporit.

Ky është goli i 10-të i Muriqit për skuadrën turke deri tani këtë sezon, dhe vjen në prag të ndeshjeve të Kosovës këtë muaj.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment