Ish-gruaja e Eminemit, Kim shihet për herë të parë në katër vjet pas rehabilitimit dhe tentimvetëvrasjes

Ish-gruaja e Eminemit, Kim shihet për herë të parë në katër vjet pas rehabilitimit dhe tentimvetëvrasjes

08:17, 01/10/2023
A+ Aa A-

Ish-gruaja e Eminemit, Kim Scott Mathers, u fotografua për herë të parë në katër vjet që nga periudha e saj në rehabilitim dhe tentativës për vetëvrasje në vitin 2021 gjatë një shëtitje në Shelby Township, Michigan në fillim të këtij muaji.

48-vjeçarja, e cila u shtrua në spital pas një tentative për vetëvrasje pas vdekjes së nënës së saj, u pa duke kryer punë dhe u ndal nga një zinxhir picash përpara se të shkonte në destinacionin e saj të ardhshëm.

Kim i kishte prerë të shkurtra flokët e saj bionde, teksa shfaqi një sërë tatuazhesh në krahët e saj, e veshur me një bluzë të zezë dhe xhinse të grisura, shkruan DailyMail.

Sipas The Sun, ajo u shpreh se po bëhej më ‘mirë’ pasi kishte kaluar një kohë të vështirë pasi kishte përjetuar humbjen e anëtarëve të familjes – si nëna e saj dhe motra binjake, Dawn.

“Ka qenë kohë e vështirë, kam humbur nënën time, babin dhe motrën time [gjatë 10 viteve të fundit]”, tha Mathers. “[Por] unë jam mirë. Unë kam qenë e pastër nga drogat që nga tetori, shkova në Jefferson House…për 45 ditë”.

Kim u pa gjithashtu disa ditë përpara se të ngarkonte sendet në një automjet jashtë shtëpisë së saj, ndërsa kishte veshur një kostum pantallonash blu të hapur, pa kurriz që ishte bërë nga një material xhins.

Ajo gjithashtu shpjegoi se fëmijët e saj kanë qenë ‘shumë mbështetës’ për të, pasi ajo u përqendrua në shëndetin e saj dhe tha se ishte ‘tani në mjekim’.

Më 30 korrik 2021, Kim tentoi vetëvrasjen dhe u shtrua në spital pasi mjekët iu përgjigjën një telefonate të furishme 911 nga shtëpia e saj në Michigan, raportoi TMZ në atë kohë.

Me të mbërritur në shtëpi, reaguesit e parë zbuluan se Mathers ishte ‘luftarake dhe e dhunshme’ dhe gjithashtu kishte ‘disa çarje të vogla në pjesën e pasme të këmbës’, raportoi më tej media.

Sipas një raporti të policisë, të siguruar nga Page Six në atë kohë, Kim ishte gjetur ‘me gjakderdhje të tepërt’ dhe ishte në dyshemenë e banjës duke mbajtur një ‘objekt të paidentifikuar’ në duar.

Raporti pretendonte se ajo kishte “përpjekur të godiste oficerin që përgjigjej” dhe shtoi se Mathers dukej se kishte “vështirësi në të folur, po turbullonte fjalimin e saj dhe më vonë u luhat në nivele të ndryshme të vetëdijes”.

Gjithashtu u zbulua një kuti që përmbante ‘mesazhe të rastësishme’ që Kim ua kishte shkruar anëtarëve të familjes. Gjithashtu brenda ishte një kërkesë ‘mos reanimoni’ që ajo e kishte shkruar gjithashtu.

The Sun raportoi menjëherë pas tentativës se Kim kishte ‘lënë një shënim’ dhe iu lut që policia të mos thirrej.

Në audion e marrë nga media, një grua e paidentifikuar mund të dëgjohej duke i thënë një dispeçeri se Mathers ishte përpjekur të dëmtonte veten pasi kishte marrë pilula.

Kur u pyet se si Kim ishte përpjekur të dëmtonte veten, telefonuesi tha: “Nuk e di që sapo dola jashtë, kam dikë atje me të. Ka gjak kudo në dyshemenë e banjës”.

Ajo më vonë u dëgjua duke thënë: “Ajo e kishte derën të mbyllur dhe nuk më linte të hyja. Dhe ajo ishte shtrirë në dysheme duke thënë: ‘Mos thirr policinë, mos telefono policinë’”.

TMZ kishte pohuar se Kim u dërgua në një spital për t’iu nënshtruar një vlerësimi mjekësor dhe psikologjik, por u dërgua në shtëpi për t’u shëruar.

Përpjekja për vetëvrasje erdhi vetëm disa ditë pasi nëna e saj, Kathy Sluck kishte ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare më 23 korrik 2021. Të nesërmen, në një faqe nekrologjie në internet, u nda një dedikim i postuar nga Kim Mathers, ku ajo shprehu dhimbjen për humbje.

Në vitin 1989, Kim u takua për herë të parë me Eminem në një festë në shtëpi kur ajo ishte vetëm 13 vjeçe dhe reperi ishte 15. Si ajo dhe motra e saj, Dawn, kishin ikur nga shtëpia dhe përfunduan duke jetuar me Eminemin dhe nënën e tij për një kohë të shkurtër.

Në vitin 1995, ata mirëpritën në jetë vajzën e tyre, Hailie Jade, 27 vjeçe, dhe u martuan në vitin 1999, por martesa e tyre përfundoi pas divorcit dy vjet më vonë në vitin 2001.

Dyshja më vonë u martuan për herë të dytë në janar të vitit 2006, megjithatë, Eminem bëri kërkesë për divorc vetëm katër muaj më vonë në prill.

Ai birësoi veçanërisht vajzën e motrës së ndjerë të Kim, Alaina, 30 vjeçe, në fillim të viteve 2000 dhe madje e përcolli atë në altar kur ajo u martua në qershor të këtij viti.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco