Harry dhe Meghan Markle shijuan një udhëtim romantik në Portugali pas ‘Lojërave Invictus’

Harry dhe Meghan Markle shijuan një udhëtim romantik në Portugali pas ‘Lojërave Invictus’

14:34, 29/09/2023
A+ Aa A-

Princi Harry dhe Meghan Markle zgjatën udhëtimin e tyre evropian për një ndalesë romantike në Portugali pas përfundimit të ‘Lojërave Invictus’. Duka dhe Dukesha e Sussex-it besohet se kanë kaluar në një qëndrim tre netësh në Gadishullin Iberik, ku thuhet se vizituan të afërm mbretëror. 

Lojërat më 9 shtator, u nisën për në kryeqytetin e Portugalisë, Lisbonë, pasi përfunduan në Gjermani më 16 shtator. Më pas ata udhëtuan një orë në jug në resortin CostaTerra Golf and Ocean Club, i vendosur në qytetin bregdetar të Melidas, në rajonin Alentejo, në një operacion “mega-sekret”, sipas gazetës lokale Nova Gente.

Gazeta raporton se dyshja, të cilët tani janë kthyer në Kaliforni, qëndruan me kushërirën e Princit Harry, Princeshën Eugenie dhe burrin e saj, Jack Brooksbank në Portugali.

Meghan, 42 vjeçare dhe Harry, 39 vjeçar, preferuan të mos e publikonin “arratisjen romantike as përmes shtypit, as përmes rrjeteve të tyre sociale”.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco