Jungkook i BTS do të publikojë këngën e re ‘3D’

Jungkook i BTS do të publikojë këngën e re ‘3D’

10:47, 26/09/2023
A+ Aa A-

Jungkook i BTS do të kthehet të premten me një këngë të re titulluar "3D", njoftoi agjencia e tij dy ditë më parë.

Big Hit Music njoftoi se këngëtari do ta prezantojë këngën e tij të dytë solo në orën 13:00 të premten. Në këngën e re përfshihen reperi dhe këngëtari amerikan Jack Harloë.

Kënga që po vjen është publikimi i fundit nga Jungkook që kur ai doli për herë të parë solo në korrik me këngën "Seven (feat Latto)."

Këngëtari 26-vjeçar pati një fillim të suksesshëm atëherë me "Seven" duke zënë vendin e parë në Billboard's Hot 100 dhe numrin 3 në tabelën zyrtare të këngëve në Mbretërinë e Bashkuar.

Të shtunën, Jungkook e solli këngën e re në Festivalin Global Citizen 2023 që u zhvillua në Central Park në Nju Jork.

Artisti i parë koreano-jugor që kryeson festivalin e muzikës, Jungkook, interpretoi një seri këngësh të tij si "Seven", "Euphoria" dhe "Still Ëith You" dhe një përzierje hitesh të BTS,  përfshirë "Permission to Dance", " Dynamite" dhe "Gjalpë".

Në fund të interpretimit të tij, ai shfaqi një video që përfshinte një fragment të këngës së re "3D".

Ndërkohë, shtatë anëtarët e grupit BTS, Jungkook, Jin, RM, Suga, J-Hope, Jimin dhe V - së fundmi njoftuan rinovimin e plotë të kontratave me Big Hit Music, duke e shtrirë aktivitetin e tyre me këtë agjenci deri pas vitit 2025, kur shokët planifikuan të bëjnë një rikthim në grup./ar/sh/SYRI/NET

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco