Princi William 'i trishtuar dhe i tronditur' nga sjellja e Harry-t ndaj Mbretëreshës

Princi William 'i trishtuar dhe i tronditur' nga sjellja e Harry-t ndaj Mbretëreshës

13:09, 21/02/2021
A+ Aa A-

Burime pranë Princit William pretendojnë se mbretëria aktualisht është "e trishtuar dhe e tronditur vërtet" nga zgjedhja e vëllait Princ Harry  "fyese dhe mosrespektuese" ndaj gjyshes Mbretëresha Elizabeth.

Raporti i Times tregon se Duka i Kembrixhit ishte "shumë i mërzitur" nga Harry dhe gruaja  Meghan Markle ndaj njoftimit të Mbretëreshës Elizabeth se ata do të largoheshin zyrtarisht nga detyrat e tyre mbretërore.

 Një burim i afërt me familjen e quajti këtë veprim "të dobët dhe fyes për Mbretëreshën", duke shtuar, "Mos e respekto gjyshen tënde, Harry".

Anëtarët e tjerë të familjes gjithashtu thuhet se janë "shtangur" nga ky vendim.

"Pasi e kapërceu zemërimin se si ndodhën gjërat, ai mbeti me mungesën e vëllait të tij," tha një ndihmës. "Ata kishin ndarë gjithçka në lidhje me jetën e tyre - një zyrë, një fondacion, takime së bashku shumicën e ditëve - dhe kishte shumë kënaqësi gjatë rrugës. Atij do t’i mungojë përgjithmonë ”.

Një mik i William shtoi se ai “patjetër që ndjen presionin tani që gjithçka është mbi të. E ardhmja e tij duket ndryshe për shkak të zgjedhjeve të vëllait të tij - nuk është e lehtë. ”

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco