Mario dhuron gjënë e tij më me vlerë për të prekurit nga tërmeti

Mario dhuron gjënë e tij më me vlerë për të prekurit nga tërmeti

10:13, 02/12/2019
A+ Aa A-

Grimieri shqiptar, Mario i cili njihet edhe si grimieri i Kim Kardashianit, ka vendosur të dhurojë gjënë e tij më me vlerë, për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit.

Mario ka dhuruar varësen me shqiponjë që e kishte blerë pas shumë viteve punë.

"Bizhuteria e parë që i kam dhuruar vetes. I kam dhuruar bizhuteri të tjerëve shumë herë, por kurrë vetes time. Një ditë po ecja me vëllain dhe babain në një qendër tregtare për të gjetur një pallto dhe pashë këtë varëse që shkëlqente përmes xhamit. Vëllai më tha të hyja brenda dhe ta shihja. Unë thashë jo, por ai më shtyu dhe më tha:

'Vëlla ke punuar fort që kur ishe 12 vjeç dhe nuk i ke blerë kurrë vetes bizhuteri. Duhet ta marrësh këtë'. Unë i thashë jo edhe pse kisha dëshirë ta merrja sepse e meritoja. Të gjitha fitimet nga kjo varëse do të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti. Unë mendoj se qëllimi im është ta duash veten dhe të trajtosh veten në mënyrë të barabartë, si dhe ti të tjerët. Jeta është e bukur dhe jam shumë i lumtur që fillova ta jetoj", shkruan Mario.

View this post on Instagram

First piece of jewelry I’ve ever gifted myself ♥????????? I’ve gifted others jewelry many times but never myself. I was walking through the mall the other day with my brother and father to find my dad a winter coat and I saw this sparkling through a window from the corner of my eyes and my brother told me to go inside and look at it. I said no way but he pushed me in. He said “bro, you been working so hard since you were 12 years old and you’ve never bought yourself a piece of jewelry. You need to get this” I said No I don’t need to get it but I think I really want it and I know I deserve it. It rests on my heart now ?? I also donated the equal amount of the necklace to help the families effected by the earthquake in Albania ???????? I guess my point is to Love yourself and treat yourself equally as well as you do others. ???????? Life is beautiful and I’m so happy to start living it xo

A post shared by MAKEUP BY MARIO (@makeupbymario) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco