Pelinit i vjedhin shtëpinë në jetën reale, hajdutët marrin unaza diamanti dhe sende me vlerë

Pelinit i vjedhin shtëpinë në jetën reale, hajdutët marrin unaza diamanti dhe sende me vlerë

21:14, 16/06/2019

Aktores turke Base Isçil i kanë vjedhur shtëpinë duke i marrë disa sende me vlerë. Tre hajdutë kanë hyrë në shtëpinë e aktores së serialit “Vrasje të vogla” dhe kanë vjedhur televizorin, laptopin, kompjuterin, video kamerën, unaza diamanti, ora dhe sende të tjera me vlerë.

Hajdutët janë identifikuar dhe njëri prej tyre ishte shofer taksie. Të tre janë arrestuar dhe pritet vendimi i gjykatës. Policia ka arritur të gjejë sendet me vlerë të aktores. Ato ishin vënë në shitje ndërkohë që televizori nuk është gjetur ende.

Aktorja Bade Isçil është shumë e njohur në Shqipëri pasi ka luajtur në serialin “Kuzey Guney” dhe së fundmi në serialin “Vrasje të vogla” në rolin e Pelinit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco