Wikileaks zbardh emaile-t:  Hillary Clinton pagoi 6 republikanë që të shkatërronin Trump-in

Wikileaks zbardh emaile-t: Hillary Clinton pagoi 6 republikanë që të shkatërronin Trump-in

15:53, 20/08/2017

Wikileaks ka lëshuar informata që tregojnë se punonjës të fushatës së Hillary Clinton kanë dhënë ryshfete drejt 6 Republikanëve me qëllim që të "shkatërruonin Trump-in".

Email-e midis John Podesta dhe Huma Abedin të cila u bënë publike, implikonin mjaft  politikanë të Partisë Republikane, si Jeb Bush, Carly Fiorina, dhe John Kasich.

Shume email-e aludojnë për korrupsion të thellë; pa thënë emra, Podesta dhe Abedin po flisnin për lëvizjen e lekëve nga një kandidat në tjetrin. Menjëherë pas kësaj ndodhie, Donald Trump-i kritikohet ashpër nga John McCain, ku këtij të fundit i bëhen dy donacione në shuma të mëdha nga burime të panjohura.

Senatorja Lindsay Graham (i njohur mjaft mirë si kritikues u Donald Trump dhe, për një kohë të shkurtër, kandidat për President) duket se dhe ajo ka marrë "ndihmë" nga familja Clinton.

Edhe pse Hillary humbi presidencën, ajo është ende një fuqi madhore prapa skenave. Me aleatet e saj Demokratik dhe servilat e saj Republikan, ajo ka për të shtyrë agjendën e saj dhe ka për të bërë makinacionet e veta.

http://yournewswire.com/wikileaks-clinton-bribed-6-republicans/

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Ymer Baze21/08/2017 11:37

Skeni pare gje akoma.

d21/08/2017 09:38

E gjithe fushata mediatike sorosiane kunder presidentit aktual Trump, eshte mbeshtetur ne dyshimet e pa faktuara se ai qenka ndihmuar nga Rusia per tu zgjedhur president. Sa qesharake duket kjo akuze kur djali i presidentit e deklaroi hapur publikisht se eshte interesuar qe te zbuloje fakte qe e implikojne znj.Klinton ne veprime te paligjeshme, kur vec demokrateve, znj.Klinton, apo me sakte nga fondacioni Soros, qenkan shperndare para edhe tek senatore republikane, per ti kundervene kunder z.Trump. E ketu nuk eshte me fjala per dyshime e fantazira, por per E-Maile, dokumenta qe perbejne fakte flagrante kompromentuese . Perse heshtin mediat sorosiane per keto E-Maile ? Perse nuk po heton drejtesia amerikane nese jane apo jo te verteta keto E-Maile apo i ka "shpikur" Wikileaks ?

Daj Jaku20/08/2017 23:44

Duket qartë se ku e ka mësuar zanatin EDrama.

Shto koment