VIDEO/ E paimagjinueshme! Të rinjtë talebanë këndojnë dhe vallëzojnë!

VIDEO/ E paimagjinueshme! Të rinjtë talebanë këndojnë dhe vallëzojnë!

09:49, 25/09/2021
A+ Aa A-

Kandahar, Afganistan - Ndërsa perëndon dielli, shtatë të rinj talebanë këndojnë një këngë patriotike afgane dhe vallëzojnë në stilin tradicional, një skenë e paimagjinueshme kjo 20 vjet më parë kur grupi i ashpër islamik ishte në pushtet dhe e ndaloi  plotësisht muzikën. Por këta talebanë të rinj po dëgjojnë muzikë - edhe nëse pjesa më e madhe e saj është fetare.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco