Tre tërmete njëri pas tjetrit godasin Italinë, ja ku ishte epiqendra

Tre tërmete njëri pas tjetrit godasin Italinë, ja ku ishte epiqendra

10:58, 15/05/2021
A+ Aa A-

Tre tërmete brenda pak minutash nga njeri tjetri u regjistruan nga instrumentet e INGV pranë Gubbio (Perugia).

Lëkundja e parë ishte në orën 9:56 dhe ishte i magnitudës 4.0 e dyta dy minuta më vonë me magnitudë 2.1 dhe e fundit në 10:07 me magnitudë 3.1.

Për momentin nuk ka pasur raportime për dëmtime në njerëz dhe objekte, por kontrollet janë në proces.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco