Frika nga koronavirusi, kinezët nisin vrasjen e qenve

Frika nga koronavirusi, kinezët nisin vrasjen e qenve

11:21, 21/02/2020

Zyrtarët kinezë kanë nisur grumbullimin e kafshëve shtëpiake për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

Frika se ky virus vdekjeprurës ka detyruar autoritetet në vend që të ndërmarrin masa ekstreme. Pas grumbullimit ata i vrasin kafshët dhe kjo ka shtyrë aktivistët që të ngrenë alarmin.

Ndërkohë, Organizata Botërore e Shëndetësisë hodhi poshtë pretendimet duke theksuar se nuk ka asnjë provë që të tregojë se virusi transmetohet nga kafshët shtëpiake.

Image

ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco