Zuckerberg njofton ndryshime të mëdha në Facebook, Instagram, Whatsapp

Zuckerberg njofton ndryshime të mëdha në Facebook, Instagram, Whatsapp

07:35, 01/05/2019

Shefi i Facebook Mark Zuckerberg ka zbuluar një seri ndryshimesh në portofolin e firmave të platformave sociale, përfshirë Instagram dhe Whatsapp.

Hartat dhe tiparet e reja për aplikacionet e saj janë një përgjigje e drejtpërdrejtë ndaj kritikave të përhapura se si firma mbron të dhënat e përdoruesit.

Zuckerberg tha se kompania ka në plan të vendosë privatësinë si prioritet. Ai pranoi se kishte shumë për të bërë për të rindërtuar besimin.

Gjatë një fjalimi, Zuckerberg bëri të ditur se ndryshimet do rrisin privatësinë e përdorursve, pas një bumi të madh shqetësishmesh mbi këtë problem.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco