10 fotografi nga nëna natyrë që do t'ju bëjnë të fërkoni sytë

10 fotografi nga nëna natyrë që do t'ju bëjnë të fërkoni sytë

13:43, 22/10/2020
A+ Aa A-

Imagjinoni një vend ku shkëmbinjtë shkëlqejnë në një jeshile radioaktive dhe të 4 stinët e vitit mund të shihen në vetëm një ditë.

Ky skenar, duket diçka si ajo që do të ndodhte në një film, por është vetëm nëna natyrë ajo që tregon gjithë bukurinë dhe mrekullinë e saj për ne.

Bright Side zgjodhi fotografitë më të jashtëzakonshme të natyrës që do t'ju mahnisin:

1. "Kjo dritare e bën oborrin e shtëpisë të duket sikur është në 4 sezone të ndryshme"

Image

2. "Një shkëmb 12,000-vjeçar që ende nuk ka rënë"

Image

3. "Një gjethe perfekte pa njolla"

Image

4. Shikoni se si ky shkëmb i thjeshtë gri bëhet jeshil-smerald kur drita e godet

Image

5. Duket sikur dikush mori një vizore dhe e ndau këtë pemë

Image

6. Këto ishuj të Maldiveve duken sikur thjesht po lundrojnë 

Image

7. "Ky gur që gjeta në Chesil Beach, MB, është krejtësisht i rrumbullakët."

Image

8. Një gur i rrallë i quajtur "Grejpfrut" për shkak të pamjes së tij të frutave

Image

9. Deti Egje në Greqi është aq i pastër sa duket sikur jam në një pishinë

Image

10. Kjo është ajo që ndodh kur natyra takohet me krijimtarinë. E zeza dhe kafeja janë maja, e kuqja janë bakteret

Image

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco