Ndryshojnë temperaturat, ky është moti për sot

Ndryshojnë temperaturat, ky është moti për sot

07:32, 28/09/2022
HMK ka njoftuar se do të mbajë mot kryesisht i qetë, me vranësira dhe intervale me diell.
 
“Vranësirat parashihen, që në pjesën perëndimore, kryesisht në Junik dhe vendet për rreth viseve malore, të sjellin riga shiu. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 20-23 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, njofton IHMK.
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco