Të rinjtë po ikin nga Kosova, berberi i njohur mitrovicas merr rrugën e mërgimit

Të rinjtë po ikin nga Kosova, berberi i njohur mitrovicas merr rrugën e mërgimit

11:49, 18/01/2022

Ikja e të rinjëve nga Kosova po vazhdon me numër të madh, sikur në vitet e mëhershme.

Sot edhe një i ri nga Mitrovica, la vendlindjen e tij, për të marrë rrugën e gurbetit.

Fisi, një frizer i njohur në qytetin e Mitrovicës, mbi të gjitha një punëtor i madh dhe djalë shembullor, ka vendosur të migrojë për një jetë më të mirë.

Përmes një postimi, shoku i tij Ramadan Beshiri, ka shkruar se Kosova e humbi edhe një fuqi punëtore, transmenton Jepi zë.

Postimi i plotë:

Rruga e mbarë Fisi për në Kurbet, një djalë shembull në lagjen tonë. Patriot modern, i cili punoj nga fëmijëria dhe kontribuoj në familje e shoqëri.

Sot, Kosova humbi edhe një fuqi punëtore, një berber, por mbi të gjitha një buzqeshje kaq të ëmbël.

Shëndet Fisi jonë!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco