Momenti kur ushtarët amerikanë  nisen drejt Kosovës

Momenti kur ushtarët amerikanë nisen drejt Kosovës

09:33, 16/10/2020

Ushtarë të rinj amerikanë do t’i bashkohen misionit paqeruajtës të NATO-s në Kosovë.

Lajmin e ka bërë të ditur, Misioni i NATO’s përmes një postimi në faqen zyrtare në Twitter.

 “Ushtarët tanë amerikanë janë të gatshëm për mision! Trupat i kanë përfunduar përgatitjet në Ioëa, ShBA, dhe do të largohen për të marrë pjesë në një angazhim paqeruajtës të NATO-s në Kosovë. NATO/KFOR-i vazhdon të sigurojë një mjedis të sigurt për Kosovën”, thuhet në postim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco