Deputeti i VV-së paralajmëron 'çlirimin' e RTK-së

Deputeti i VV-së paralajmëron 'çlirimin' e RTK-së

23:28, 08/04/2020

Deputeti i VV-së, Valon Ramadani po bën thirrje që të 'çlirohet' RTK-ja nga bordet politike, shkruan Syri.net Kosova.

"Bordi i Mediumit publik të Republikës së Kosovës (RTK) ka në përbërje 11 anëtarë. Por aktualisht, vetëm 4 anëtarë janë ende me mandat dhe në detyrë. Ndërsa 7 vende janë të zbrazëta për shkak të përfundimit të mandatit. Praktikisht RTK nuk ka bord funksional për vendimmarrje dhe për të kryer mbikëqyrjen e kërkuar nga Ligji dhe themeluesi, Kuvendi i Kosovës.

Shumë qytetarë me të drejtë po presin e më kanë pyetur edhe mua se kur do të adresohet çështja e RTK-së. Shumë prej tyre i kanë bërë thirrje dhe Qeverisë, POR:", ka shkruar Ramadani.

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco