Në rolin e Princeshë Dianës, aktorja e njohur rrëfen problemin shëndetësor  

Në rolin e Princeshë Dianës, aktorja e njohur rrëfen problemin shëndetësor  

10:09, 17/10/2021

Një film për një pjesë të jetës së Princeshës Diana është gati për t’u shfaqur. Nën titullin “Spencer”, aktorja Kristen Stewart do të interpretojë princeshën e ndjerë. 

Së fundmi, Kristen tha se kur u thirr për të luajtur Dianën ajo duhej të përballej me shumë stres. 

 

“Isha shumë nervoze, vërtet po pengohesha derisa filluam,” zbuloi Kristen Stewart. 

Për t’u përballur me gjithë stresin dhe peshën e përgjegjësisë që ka ky rol, aktorja vendosi që të përgatitjej sa më shumë që të mundej. 

 

“Kam lexuar gjithçka, kam kërkuar çdo fotografi, kam marrë pjesë në çdo intervistë që kam gjetur. Unë pashë Kurorën, vura re çdo qasje dhe çdo interpretim. Unë u përpoqa ta thith atë në një nivel emocional dhe të përgjithshëm dhe më pas i besova procesit dhe prita që të shfaqet. Unë mendoj se mënyra për ta justifikuar atë është të lejosh që ajo të jetë spontane.  

 

Çfarëdo që pashë që përfshinte atë, qoftë një intervistë apo një fotografi e saj, gjithmonë nxirrte ndjenjën e të papriturës. “Sikur nuk e dini se çfarë do të bëjë ajo”, vuri në dukje aktorja në një intervistë për “BBC News”. 

Kujtojmë se premiera Spencer do të shfaqet në Mbretërinë e Bashkuar më 5 nëntor 2021. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco