Kiev: Putini demonstroi cinizëm dhe mungesë pendimi në Mariupol

Kiev: Putini demonstroi cinizëm dhe mungesë pendimi në Mariupol

17:19, 19/03/2023

Krimineli kthehet gjithmonë në skenën e krimit. Ndërsa bota e qytetëruar shpall urdhër-arrestin ndaj "drejtorit të luftës" në rast se ai kalon kufijtë, vrasësi i mijëra familjeve Mariupol vjen për të admiruar rrënojat dhe varret e qytetit. Cinizëm dhe mungesë pendimi.

Kështu shkoi këshilltari i presidencës ukrainase Mikhailo Podolyak në Twitter, duke folur për vizitën e presidentit rus në Mariupol.

Rusia në fakt nuk përdor armë hipersonike në operacionin ushtarak special që po kryen në Ukrainë.

Kështu deklaroi presidenti rus Vladimir Putin i cituar nga RIA Novosti dhe duke specifikuar se Rusia i ka këto armë, si sistemet e tjera moderne që nuk ekzistonin në vitin 2014.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco