Macron i ofron ndihmë emergjente Turqisë dhe Sirisë

Macron i ofron ndihmë emergjente Turqisë dhe Sirisë

12:20, 06/02/2023

 

Presidenti francez Emmanuel Macron iu ka ofruar ndihmë urgjente Turqisë dhe Sirisë.

“Ne po shohim imazhe të tmerrshme nga Turqia dhe Siria pas një tërmeti me fuqi të paprecedentë”, shkroi Macron.

“Franca është e gatshme të ofrojë ndihmë urgjente për popullsinë në terren. Mendimet tona janë me familjet e viktimave”, tha ai.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco