Perugia, arrestohen dy kushurinj shqiptarë me pistoletë dhe sende të vjedhura

Perugia, arrestohen dy kushurinj shqiptarë me pistoletë dhe sende të vjedhura

08:28, 29/01/2023

Perugia, Itali - Nuk ka ditë që një ose më shumë zona të qytetit  të mos jenë në shënjestër të bandave pak a shumë të rrezikshme hajdutësh. Dhe forcat e policisë së qytetit janë gjithmonë në gjurmët e kriminelëve.

Këtë herë ishin policët e Ponte San Giovanni ata që ndoqën dhe zbuluan një strofkë personazhesh kushtuar vjedhjes.

Karabinierët arrestuan dy kushërinj shqiptarë, njëri i rritur dhe tjetri i mitur, që kishin një pistoletë pa leje me një karikator dhe tre fishekë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco