FOTOLAJM/ Berisha: Don Agaçio Dhuratëmadhi!

FOTOLAJM/ Berisha: Don Agaçio Dhuratëmadhi!

15:22, 24/04/2024

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka publikuar një foto të Sekretarit të Përgjithshëm të Kryeministrisë, Engjëll Agaçi, duke e quajtur ‘Don Agaçio’.

Don Agaçio Dhuratëmadhi!’, shkruan Berisha në Facebook.

Kujtojm se publikimi i reportazhit të RAI3, i cili e lidhte sekretarin Agaçi me ndihmesën ndaj narkotrafikantëve në Itali, gjatë periudhës që ka qënë avokat në shtetin fqinj, ka krijuar një tjetër skandal në radhët e qeverisë socialiste.

Sipas reportazhit, të dënuarit e narkotrafikut në Itali janë ekstraduar në Shqipëri dhe dënimi i tyre është ulur deri në lirimin e tyre nga qelitë, madje kanë përfituar edhe hektarë të tëra toke në bregdet. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco