Pamje nga Kievi, bora zbardh kryeqytetin ukrainas ku lufta e ka lënë pa ngrohje, energji dhe ujë

Pamje nga Kievi, bora zbardh kryeqytetin ukrainas ku lufta e ka lënë pa ngrohje, energji dhe ujë

20:15, 07/12/2022

Reshjet e borës kanë zbardhur kryeqytetin ukrainas, Kiev, më 7 dhjetor, në prag të dimrit të dytë mes pushtimit rus në Ukrainë.

Sulmet e vazhdueshme ruse mbi infrastrukturën energjetike të Ukrainës kanë shkaktuar frikë serioze te qytetarët për një dimër të vështirë ku temperaturat kryesisht qëndrojnë nën zero.

Miliona ukrainas kanë mbetur pa ngrohje, pa energji elektrike dhe ujë.

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco