Sulmohen zyrat e Bashkimit Europian në Bruksel, Borrell ka disa fjalë

Sulmohen zyrat e Bashkimit Europian në Bruksel, Borrell ka disa fjalë

19:39, 23/01/2022

Zyrat e Bashkimit Europian janë sulmuar sot nga protestuesit kundër masave anti-Covid.

Se janë sulmuar edhe zyrat e Bashkimit Europian ka bërë të ditur edhe Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian për Çështje Politike dhe të Sigurisë, Joseph Borrell.

Ai ka thënë se i dënon sulmet, dhunën dhe shkatërrimin gjatë protestës së sotme.

Vlen të theksohet se protestat e sotme në Bruksel kanë eskaluar në dhunë ku është përdorur edhe uji për shpërndarjen e protestuesve.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco