Ndërtesa me media shembet nga sulmet e Izraelit

Ndërtesa me media shembet nga sulmet e Izraelit

14:50, 15/05/2021

Një ndërtesë në Gaza, e në të cilën ishin zyrat e mediumeve “Associated Press” dhe “Al Jazeera”, është shembur pas sulmeve nga Izraeli.

Ndërtesa ishte evakuuar pasi një nga pronarët kishte marrë paralajmërimin për avancim të sulmeve.

Ndërtesa kishte po ashtu edhe një numër të madh të apartamenteve dhe zyrave të tjera.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco