40 të vdekur nga një shpërthim afër një shkolle në Kabul

40 të vdekur nga një shpërthim afër një shkolle në Kabul

20:13, 08/05/2021

Një shpërthim afër një shkolle në një lagje të Kabulit la të vdekur të paktën 40 persona.

Shumica prej tyre nxënës, ndërsa dhjetëra të tjerë kanë marrë lëndime, njofton Reuters.

Ministria e Brendshme e Afganistanit ka njoftuar se në vend të ngjarjes kanë dalë ekipet policore dhe ambulanca.

Deri më tani nuk dihet shkaku i shpërthimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco