E rëndë/ Bien bora nga çatia dhe mbulon poshtë gruan dhe fëmijën

E rëndë/ Bien bora nga çatia dhe mbulon poshtë gruan dhe fëmijën

09:53, 22/01/2021

Një sasi e madhe e borës dhe akullit ra mbi një grua dhe një fëmijë, nga çatia e një ndërtese në qendër të Zabljak në Mal të Zi, dhe falë reagimit të shpejtë nga qytetarët, ata nuk u lënduan.

Siç u shpjegua portali CdM , rreth orës 16 pasdite, një familje me katër anëtarë nga Risan, ndërsa kaluan pranë një ndërtese komerciale nga çatia e saj u lëshua një sasi të madhe të borës dhe akullit duke mbuluar plotësisht një grua dhe një fëmijë dy-vjeçar.

Punonjësit e objekteve aty pranë reaguan, si dhe pjesëtarë të policisë dhe qytetarë të tjerë të cilët, me ndihmën e lopatave të dëborës, larguan shpejt borën dhe akullin prej tyre.

Ata gjetën nënën të përkulur mbi fëmijën dhe i nxorën nga sedimentet dhe ekipi i ambulancës priste ti jepte ndihmën e parë.

Pas trajtimit mjekësor, u përcaktua se ata nuk kanë lëndime që do të kërkonin ekzaminime më të specializuar.

Ish-ministri i Tajvanit: Nëse do të ishte raportuar në kohë pandemia e Covid 19 mund të ishte përmbajtur

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco