Ky është njeriu që zëvendëson Merkelin

Ky është njeriu që zëvendëson Merkelin

12:08, 16/01/2021

Armin Laschet është zgjedhur në krye të CDU-së.

Ai do ta pasojë në këtë pozitë kancelaren Angela Merkel.

Kryeministri i Landit Nordheim Westfallen, e ka moshtur Friedrich Mertz-in, me rezultat 521 me 466.

Armin Laschet shihet si personi i cili do ta vazhdojë politikën e Angela Merkel, dhe për një CDU në qendër.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco