Australianët mendojnë se ka vdekur ylli i muzikës pop Maradonna

Australianët mendojnë se ka vdekur ylli i muzikës pop Maradonna

11:17, 26/11/2020

Mediat sociale janë ndezur nga tifozët të hutuar të cilët kanë ngatërruar legjenden e futbollit që ndërroi jetë nga një atak në zemër Diego Armanda Maradonën me yllin e muzikës pop Maradonnën.

Të shumtë ishin ndjekës të cilët shkruan në Twitter që mendonin se krijuesi i hitit ‘Holiday’ kishte ndërruar jetë.

‘’RIP Madonna, legjendë e vërtetë’’, ‘Pioneria e muzikës pop. Kënga ime e preferuar ‘Like a Prayer’ ishin disa nga statuset e publikuara në Tëitter.

 Maradona vlerësohet gjerësisht si futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave dhe e udhëhoqi Argjentinën drejt një fitoreje në Kupën e Botës në 1986, pasi kishte mundur Anglinë në çerek finale me golin famëkeq 'Dora e Zotit'. 

Zëdhënësi i tij Sebastian Sanchi konfirmoi vdekjen e legjendës dy javë pasi u soli nga spitali pas një operacioni në tru. 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco