VIDEO/ Momenti i shpërthimit terrorist në Turqi, identifikohet autori i dyshuar

VIDEO/ Momenti i shpërthimit terrorist në Turqi, identifikohet autori i dyshuar

20:51, 26/10/2020

Një shpërthim i fuqishëm ndodhi mbrëmjen e sotme në Turqi, ku nga raportimet paraprake, thuhet se bëhet fjalë për një sulm terrorist.

 dhe se bomba që shpërtheu ishte në trupin e një prej autorëve.

Ngjarja ka ndodhur në Iskenderun ku bomba që shpërtheu ishte në trupin e një prej autorëve, ndërsa përpara shpërthimit ka pasur edhe shkëmbim zjarri me policinë dhe personave të përfshirë.

Tashmë në media po qarkullon edhe fotoja e personit që dyshohet të ketë hedhur veten në erë. Forca të shumta policie ndodhen në vendin e ngjarjes ndërsa ende nuk ka një informacion të qartë nga autoritetet në lidhje me shpërthimin. 

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco