Shpërthim i fuqishëm në Turqi, dyshohet për sulm terrorist

Shpërthim i fuqishëm në Turqi, dyshohet për sulm terrorist

19:40, 26/10/2020

Një shpërthim i fuqishëm ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Turqi. Sipas asaj që kanë raportuar mediat e huaja, fillimisht ka qenë një person që ka qëlluar drejt policisë dhe më pas ka shpërthyer edhe bombën ku ka hedhur dhe veten në erë.

Mediat bëjnë të ditur se dyshohet se është  sulm terrorist. Ende nuk janë dhënë detaje të tjera për këtë rast, ndërsa pritet që më vonë të dalin me versionin zyrtarë autoritetet turke.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco