Sasia rekord në Evropë/ Kapen 300 milion euro kokainë, ishin fshehur në thasë orizi

Sasia rekord në Evropë/ Kapen 300 milion euro kokainë, ishin fshehur në thasë orizi

16:13, 10/08/2020

Autoritetet e Hamburgut kanë gjetur sasinë më të madhe të kokainës të zbuluar ndonjëherë në qytetin portual të Gjermanisë, tha të hënën zëdhënësi i Zyrës hetimore.

Kokaina, me peshë rreth 1.5 tonë, ishte e fshehur në një kontenier afro 300 metra të gjatë dhe kishte mbërritur në port në fund të Qershorit.

Lënda narkotike, që në tregun e zi kap një vlerë prej rreth 300 milion euro, ishte futur në thasë orizi që vinin nga Guajana, një vend fqinj i Kolumbisë.

 

       

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco