VIDEO/Shpërthen vullkani indonezian

VIDEO/Shpërthen vullkani indonezian

15:39, 10/08/2020

Një vullkan indonezian shpërtheu të hënën në mëngjes duke ngritur një re tymi më shumë se 5 km mbi qiell.

Shpërthimi i malit Sinabung në ishullin Sumatra vjen pas më shumë se një vit në gjendje qetësie dhe është i dyti që nga e shtuna.

Banorët dhe turistët janë paralajmëruar për shpërthimet e mundshme të llavës dhe u është thënë të qëndrojnë 3 km larg kraterit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco