Renditja e FIFA-s, Kombëtarja në rënie të lirë. Humb të tjera pozicione e

Renditja e FIFA-s, Kombëtarja në rënie të lirë. Humb të tjera pozicione

12:34, 14/09/2017

Nuk ka mjaftuar fitorja me Lihtenshtejnin dhe barazimi me Maqedoninë pasi Kombëtarja shqiptare sërish ka humbur pozicione në renditjen e re të FIFA-s.

Kuqezinjtë tashmë të drejtuar nga Panucci kanë pësuar një tjetër rënie në renditjen e FIFA-s, ndonëse mbylli muajin shtator me 4 pikë të siguruara në dy ndeshje, shkruan SYRI.net.

Shqipëria ka humbur 3 pozicione në krahasim me një muaj më parë, duke mbajtur tani vendin e 66-të në klasifikimin botëror të FIFA-s.

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Sporti:

Komentet

Shto koment

>